tvorba dárkového papíru

31. srpna 2006 v 7:53 |  pro tvořivé človíčky
Jednoduchá tvorba ozdobného papíru
1.)Zdobení voskovkami - voskovkou nakreslete požadovaný tvar na bílý nebo barevný papír. Na motiv naneste tmavší vodovou barvu. Voskovka zabrání barvě, aby se vsála do papíru a tak vznikne batikovaný efekt.
2.)Lepidlo se třpytivým efektem a barva vytvářející reliéf - lepidlem si nakreslíte na papír požadované tvary a pomocí reliéfní barvy dokreslíte motivy.
3.) Stříbření - např. z alobalu vystřihněte kolečka a ty pak opatrně nalepte na papír.
4.) Reliéf - pomocí přírodních předmětů můžete vytvořit na papíře zajímavé plastické reliéfy. Papír musí být pevný a zároveň poddajný. Předmět vložte pod papír a opatrně po něm přejíždějte voskovkou nebo měkkou tužkou.
6.) Odbarvování - na barevný nebo nabarvený papír naneste v poměru 1:3 roztok z odbarvovacího prostředku (např. Savo) a vody. Během několika vteřin začne odbarvovač odstraňovat z papíru barevný pigment všude, kde se ho dotkne. S odbarvovačem pracujte opatrně a vždy si chraňte obličej a kůži.
5. a 7.) Razítkování - můžeme razítkovat pomocí korku, jablka, brambory... Razítko potřete rovnoměrně barvou a přitlačte jej na papír! Po každém razítkování naneste znova barvu.
8.) Reliéfní barva -na papír naneste motiv, jaký chcete. Barva je vystouplá a působí plasticky.
9.) Vystřihování a vrstvení - poskládejte krepový papír jako vějíř. Čím větší sklady, tím dál od sebe budou motivy. Vyberte si malý symetrický vzor (kolečko, čtverec, kosočtverec). Vystřihněte polovinu vzoru přes všechny sklady papíru po obou stranách vějíře. Krepový papír rozložte a přilepte na papír kontrastní barvy.
10.) Zdobení pomocí šablon - vyrobíte si svou šablonu. Tu pomocí řezáku vyřežte a opatrně připevněte na papír! Přes šablonu natupujte hustou barvu! Šablonu opatrně odejměte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama