náramky

31. srpna 2006 v 6:23 |  pro tvořivé človíčky
Ahoj, vítejte na stránce věnované náramkům přátelství vázaným z bavlnek. Tahle stránka je určena hlavně těm, kterým chybí na internetu víc stránek o náramcích psaných v češtině.
Náramky může vázat opravdu každý. Stačí pouze zvládnout dva základní uzly (uzel vpravo a uzel vlevo) a můžete vytvořit spoustu krásných náramků (zde najdete vzorky Had, Copánek, Světýlka, Křížky, Klásky, Rybičky, Obdélníčky, Stars, Pepito, Pyramidy nebo můžete zkusit nějaký náramek s pruhovaným pozadím).
Nezůstávejte ale jen u toho. Celá technika spočívá v tom, umět kromě základních i zpětné (střídavé) uzlíky. Pak už uvážete libovolný vzor. Zpětné uzlíky nejsou obtížnější než ty základní. Vůbec se jich nebojte. Pusťte se do nich, jakmile si budete zcela jistí při vázání základních uzlíků.
Co potřebujete?
Náramky se nejčastěji vážou z vyšívací příze. Dá se použít perlovka, ale asi nejlepší jsou příze typu mouline. Pak se obvykle uvádí, že už potřebujete jen spínací špendlík na uchycení práce a nůžky. Všechny podrobnosti jsou výborně popsané na Lucčině webu. Rozhodně doporučuji navštívit!
Já osobně si práci nepřipínám sicherkou na kalhoty, ale používám různé rámečky na uspořádání nití a závažíčka na bavlnky. Jestli vás zajímá tento asi poněkud exotický způsob vázání, klikněte na Vychytávky.
Grafické návody na tomhle webu
Já mám svůj vlastní způsob zakreslování vzorků na náramky. Jsem velmi zvědavá na vaše reakce na něj. Nevím, jestli to bude mít vůbec nějaký úspěch. Co vy na to? Možná že je to ztráta času učit se něco nového a než do toho proniknete, měli byste už dávno hotové třeba tři náramky
z blogu:http://www.naramky.wz.cz/
Tady vidíte některé náramky, které můžete vytvořit podle tohoto webu. Kompletní přehled najdete na stránce Vzory. K návodům se dostanete kliknutím na fotku nebo obrázek náramku.
ALL-IN-1 návod na náramek s ještěrkou
Návhy na obrázky tkané zpětnými uzlíky
vzor Dráček
stránka o vzorku Pepito (Pepita)
náramek s keltským ornamentem
náramek Labutě
náramek Pyramidy
Náramek Berušky - nová verze návodu!
náramek Ara ararauna - nová verze náramku!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama