balení dárků i mašličky pro tvořivé človíčky

31. srpna 2006 v 7:45 |  pro tvořivé človíčky
Balení dárků - moje tvorba
Dávání dárků patří téměř ke každé oslavě a jejich balení je součástí tradice. Tento krásný zvyk má kořeny v době, kdy se ve velkém začal vyrábět papír a stal se dostupným, každodenním materiálem. Když je dárek zabalený, do poslední chvíle vyvolává pocity očekávání. které se po jeho rozbalení mění v překvapení a snad i v radost. Kouzelnou atmosféru vyvolávají i barevné papíry, mašličky a stužky, které dokreslují náladu významného dne. To platí především pro Vánoce, kdy krásně zabalené dárky shromážděné kolem stromečku naplňují celý pokoj svátečním duchem.
Přírodní
přírodní dárek
Oranžový
oranžový dárek
Ozdobu vytvoříte jednoduše! Budete potřebovat balící papír tvaru obdélníku. Ten složíte jako harmoniku a v jedné jeho třetině ho sešijete pomocí sešívačky. Konce kratší stran protočíte a spojíte k sobě. Potom už jen stačí připevnit na dárek.
Růžový
růžový
Dárek jsem zabalila do klasické krabice. Na ozdobu jsem použila kornoutky. Je to v podstatě podlepený balící papír růžovým papíre. Okraje kornoutků jsem zastřihla do vlnovky. Z oválů jsem složila listy. Na dozdobení jsem použila různé stužky a kopretinu.
Motýlci v květině
motýlci
V každém motýlkovi je zabaleno jedno kafe 2v1! Chtěla jsem dát kamarádce dárek, ale dát jí kafíčka jen tak, neoriginálně, mi přišlo na nic. A tak jsem vzala každé kafíčko a zabalila je do černého papíru. Udělala jsem mu hlavičku a tykadýlka. Květina je vyrobena z vlnité lepenky. A nabarvena obyčejným latexem, který dobarvuji temperkami!
Podrobný popis skládání křídel motýla najdete na výtvarných stránkách Tvořivého Amose.
Mohu všem doporučit! Dárek udělal velkou radost! pak už jen stačí motýlkovi ustřihnout "prdelku" a káva je na světě!
Ukázky balení - cizí tvorba
Klasická mašle
1.Přehněte stužku v polovině její délky a pak ještě jednou, aby vznikly stejnoměrné smyčky. Každou uchopte do jedné ruky.
2. Levou smyčku přeložte přes pravou.
3. Dejte levou smyčku dozadu za pravou a protáhněte ji otvorem, který vznikne uprostřed. Obě smyčky odtáhněte od sebe, abyste utáhli střed.
Drahé stužky schovejte!! Po vyžehlení budou vypadat jako nové!!!
Mašle zdobená růžemi
1.Z tenké stužky vyrobte mašli s mnoha smyčkami o šířce asi 14 cm. Střed omotejte nití a nechejte nezakrytý. Při tvorbě růžiček postupujte následovně: nastříhejte transparentní (průhlednou) stužku na tři části o délce asi 40 cm, vyberte jednu z nich a její konec zahněte šikmo dolů.
2. Prvních několik centimetrů stužky smotejte, vytvořte tak střed růže a několika stehy jej stáhněte dohromady.
3.Začněte stužku překládat šikmo dolů směrem od středu. Postup opakujte každých několik centimetrů a přitom stužku omotávejte kolem středu. Po každém přehybu ji ve spodní části zpevněte stehem.
4. Ve skládání a stehování pokračujte, než se dostanete ke konci stužky. Ten pak přehněte šikmo dolů ke spodní části a zajistěte stehem. Vytvořte další dvě růže a přišijte je doprostřed mašle.
pokud si chcete více vytvořit tak zavýtejte ne její stránky!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naťule naťule | Web | 26. listopadu 2006 v 12:36 | Reagovat

máš to tu mooc beautiful!!!!! fagt dobréé nápady myslím že jsou to nejlepší co jsem viděla ahoj 8-D

2 madla-majitel madla-majitel | 2. července 2007 v 10:14 | Reagovat

diky moc:-D

3 BethanyOmv BethanyOmv | E-mail | Web | 25. října 2017 v 17:27 | Reagovat

http://www.hi5.com/profile.html?uid=6060763455

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama